Criptoswaps Borsasında Fan Token Ön Satışları Başladı

Kulüp Başkanı Barboras Özdemir, “1074 Çankırıspor Fan Token olarak çalışmalar yapıldı. Kripto nedir ne değildir bizlere detaylı anlattı. Kripto satıldıkça bizlere destek gelmeye başlayacak. Ön satışlardan şu anda destek gelmeye de başladı.” dedi.

Criptoswaps Borsası’nda geçen hafta öne satışa çıkan 1074 Çankırıspor Fan Token’i “Çankırı Token” adıyla borsadan alınabiliyor.

CriptoSwaps Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Cıbır ve ekibi, 1074 Çankırıspor Barbaros Özdemir ve kulüp yetkilileriyle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan kulüp başkanı Özdemir, “Kulüp olarak çalışmalar yapıyoruz. Büyük kulüpler kripto konusunda bu tarz çalışmalar yapıyor. Biz memleket takımı olarak da bu tarz organizasyonun içine nasıl gireriz diye düşündük. Bu konuda Özkan Bey ile tanıştık. Bizim için iyi bir çalışma yaptı. 1074 Çankırıspor Fan Token olarak çalışmalar yapıldı. Kripto nedir ne değildir bizlere detaylı anlattı. Kripto satıldıkça bizlere destek gelmeye başlayacak. Ön satışlardan şu anda destek gelmeye de başladı.” dedi.

Özdemir, 1074 Çankırıspor Fan Token kripto satışı ile hem takımın hem şehrin faydalanacağını belirterek, “Türkiye ekonomisi zor şartlarda gidiyor ve bu kulüplere de yansıyor. Memleket takımıyız. Pandemi olmasa daha rahat hareket edebilirdik. Esnafın, Çankırı’nın durumu belli olduğu için sponsorluk konusunda zorluk çekiyoruz. İnsanlar takımlarına destek olmak istediğinde 1074 Çankırıspor Fan Token aldığı zaman hem bize destek olacak hem kendi para kazanabilecek. Çankırı’nın tanıtımına da katkı olacak. Bir memlekette spor, sanat, medya öndeyse memleket öne çıkıyor. Bunları oluşturmak için bir işbirliği yaptık. Türkiye’de BAL Liginde olup bu fan token çıkartan ilk ve şu anda tek kulübüz. Her kripto firması buna sıcak bakmayabilirdi. Özkan Bey bizlere destek oldu. Tüm Çankırılılardan destek bekliyoruz.” dedi.

CriptoSwaps Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Cıbır da kripto para sektöründe ülkemizin üst sıralarda yer aldığını belirterek, “Dijital sektöre yeni yeni başlıyoruz. Aslında dünya çoktan girdi ama Türkiye’de bunun adımı yeni atılıyor. Türkiye her konuda olduğunu gibi geç başlıyor ama diğer ülkeleri geçiyor. Kripto para sektöründe Avrupa’da 1’inci sıradayız, dünyada 4’üncü sıradayız. Biz çok hızlı entegre olan bir toplumuz diyebiliriz. Bugün belki bir çoğumuzun kriptoya ilgisi yok ama birçok insanın da kripto alıp sattığını görüyoruz. Bizde Türkiye’deki, dünyadaki futbol kulüplerini bu oluşuma, dijital oluşuma katmak istiyoruz. Amacımız sadece kulüplere para kazandırmak değil aynı zamanda kulübü blockchain teknolojisi ile çok daha ileri götürmek. Taraftarla kulübü iç içe yapan bir teknoloji getirmek. Aynı zamanda taraftarları da kulübün bir parçası yamak.” diye konuştu.

Cıbır, neden 1074 Çankırıspor Fan Token kripto parası çıkardıklarını aktararak şunları kaydetti: “Biz 2013 yılından beri özellikle Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Ukrayna gibi ülkelerde çok büyük bir pazara hakim olan bir şirketiz. Türkiye’ye 2017 yılında girdik. 2019 yılından buyana da blockchain teknolojisi teknolojisiyle alakalı dünyada birçok projeye imza atıyoruz. Kendi kripto paralarımız var. Yurt dışında ortak olduğumuz bazı borsalar var. Biz 1074 Çankırıspor ile anlaştık. Neden Çankırıspor derseniz Çankırıspor bugün BAL liginde. Biz ve ekibimiz tarih yazmayı seviyoruz.

Büyük takımlar zaten büyük, en küçükten, sıfırdan alıp yukarı çıkardığınızda daha büyük tarih yazıyorsunuz. Büyük takımlarla da görüştüğümüz takımlar var.

BAL liginde olan 1074 Çankırıspor’u daha yukarılara çıkartmak istiyoruz.

Çankırı’da marka olalım istedik. Ekonomik olarak iyi duruma getirmek istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda kulübe birkaç milyon lira kattığımız zaman, ‘takımın birinci lige kadar gelmesinde bizim de imzamız var’ demek bizi çok daha mutlu eder.

İşimiz zor evet ama yatırımcılarımızla bunu başaracağız. Dünya genelinde müthiş reklam yapıyoruz. Önümüzdeki ay yerel ve ulusal reklamlara gireceğiz.

Çankırı’yı dünyaya tanıtacağız. Biz bugün Çankırı’ya geldik, diğer şehir dışından gelen arkadaşlarımız var. Basınımız bu projeye destek verirse hem takım hem şehir için çok önemli bir işe imza atmış olacağız. Bir yıl sonra kulübün kasası parayla dolarsa, takım 3.,2.,1’inci lige çıktığında sizlerin de katkısı olacak.

Çankırı da hep birlikte başarı hikayesi yazabiliriz. 1074 Çankırıspor’u hak ettiği yere getirelim. Bu işin mutlaka arkasında durmak lazım. Sizlerin basınımızın desteğine ihtiyacımız var.

Ön satışlara başladık. 0,1 – 0,2 – 0,3 Cent gibi bir fiyattan gidiyor ama asıl satış TV reklamlarından sonra başlayacak. Ön satıştan bu koini yani kripto parayı alan hem kulübe destek olacak hem 0,3’ten alan 0,50 ye 1 dolara satabilecek. Büyük TV kanallarıyla anlaşma yaptık. Çankırı’yı, 1074 Çankırıspor’u tanıtacağız. Çankırı’nın bu işe sahip çıkmasını istiyoruz.

CriptoSwaps Borsamız, tüm izinleri alınmış vaziyette. Şu anda oradan ön satıştan alabiliyorsunuz. 1 hafta kadar oldu ön satışa çıkalı. Sayfamızda bilgi alabiliyorsunuz. Asıl satışlarımız önümüzdeki ayın 17’sinde olacak. Çankırı Token adıyla satışta. Ön satıştan alanlar her zaman çok karlı olacak. Şu ana kadar iyi satışlar yaptık. Kripto para birçok hayatları değiştirebiliyor. Aldığınız parayı misli misli katlamış oluyorsunuz. Olmasa bile paranız kulübe gidiyor. Bu token sonsuza kadar gidecek.”